فروش آنتی ویروس   بازی انفجار   سایت پیش بینی   خرید vpn   خرید فالوور   فن کویل   خرید کامپیوتر گیمینگ   مراقبت دوران بارداری   سیگنال رایگان فارکس   خرید اپل ایدی   Serial irani   دانلود آهنگ جدید   مکمل های بدنسازی   کفپوش بیمارستانی   دوچرخه ثابت طاهالند   اخبار ورزشی   سریال   آهنگ قدیمی   سایت دانلود آهنگ   دانلود موزیک جدید   دانلود اهنگ   سایت پیش بینی   دوربین تحت شبکه داهوا   خرید بکلینک   خرید اکانت اسپاتیفای   خرید سرور مجازی   خرید صندلی پزشکی   دوربین مداربسته   شیشه بالکن   سیگنال فارکس   لایسنس رایگان نود 32   یوزر پسورد نود 32   سئو سایت   لایسنس نود32   آپدیت نود 32   بک لینک   
دماي مرطوب شهر هاي ايران  برج خنك كننده برج خنك كننده .

برج خنك كننده

دماي مرطوب شهر هاي ايران

دماي مرطوب شهر هاي ايران به عنوان يك پارامتر مهم جهت طراحي برج خنك كننده در محاسبه گر بالا ارائه گرديد است كه اطلاعات بيش از 450 شهر ايران را شامل مي شود. اين اطلاعات از ايستگاه هاي هواشناسي سراسر كشور ايران گرد آوري شده است. كشور ايران در بخش گرم و خشك خاورميانه قرار دارد و از نظر بارندگي در سطح نيمه خشك و خشك است ، در نتيجه در شرايط تنش آبي قرار دارد و ميزان مصرف آب بسيار با اهميت است و بايد با طراحي و انتخاب صحيح تجهيزات ، ميزان مصرف آب و مصرف انرژي را كاهش داد. اعداد دماي مرطوب بر اساس فرمت 95 درصد به 5 درصد بدست آمده است به اين معني كه تنها در 5 درصد از اوقات سال ممكن است كه دماي مرطوب از اين عدد بالاتر برود و اين فرمت مناسبي براي طراحي است.

 

بررسي دماي مرطوب شهر هاي ايران

ايران داراي شرايط آب و هوايي شگفت انگيزي است به طوريكه همزمان در نقطه اي از كشور هوا گرم است و در نقطه اي ديگر هوا سرد و گاه اين اختلاف به 50 درجه سانتيگراد مي رسد ، گرمترين نقطه زمين در چند سال گذشته در كوير لوط ايران بوده است.

اين شرايط متفاوت دمايي ناشي از جغرافيايي طبيعي سرزمين اعم از كوه ها ، بيابان ها، رود ها ، دريا ها و درياچه ها مي باشد. ايران در وضعيت تنش آبي قرار دارد در نتيجه در كشوري با اين شرايط آب و هوايي نياز است كه تجهيزات بر اساس دماي همان محل مورد بهره برداري انتخاب گردد.

دماي مرطوب يا ( wet-bulb ) است يعني دماي يك حجم از هوا وقتي با تبخير آب و گرفتن گرماي نهان به رطوبت اشباع 100 درصد برسد و خنك شود. در حقيقت دماي مرطوب پايين ترين دمايي است كه به وسيله تبخير آب مي توان به آن رسيد و دماي مرطوب را به وسيله دماسنج دماي مرطوب اندازه مي گيرند همچنين مي توان دماي مرطوب را با داشتن دماي خشك و ميزان رطوبت نسبي به دست آورد، بنابراين در هوايي با رطوبت نسبي 100 درصد دماي خشك و دماي مرطوب با هم برابر است ، تحليل دما و رطوبت در نمودار سايكرومتريك امكانپذير است.

اساس طراحي در كولينگ تاور حداكثر دماي مرطوب برج خنك كننده مي باشد به طور مثال ، حداكثر دماي مرطوب تابستان در شهر تهران برابر 24 درجه سانتيگراد است كه با اين حساب در تابستان مي توان دماي آب برج خنك كن را تا 3 درجه بالاي دماي مرطوب يعني در حدود 27 درجه سانتيگراد پايين آورد.

كشور ايران داراي شرايط آب و هوايي شگفت انگيزي است به طوريكه همزمان در نقطه اي از كشور هوا گرم است و در نقطه اي ديگر هوا سرد و گاه اين اختلاف به 50 درجه سانتيگراد مي رسد ، گرمترين نقطه زمين در چند سال گذشته در كوير لوط ايران بوده است.

 

نقشه دماي مرطوب ايران 

در نقشه زير محدوده مناطق با دماي مرطوب نشان داده شده است، مناطق قرمز با دماي مرطوب بسيار بالا ، خطوط زرد مناطق با دماي مرطوب بالا و باقي به ترتيب بنفش ، سبز تيره ، سبز كم رنگ و مناطق با كمترين دماي مرطوب با خطوط آبي كمرنگ نشان داده شده است. در مناطق آبي، سبز كمرنگ ، سبز پر رنگ و رنگ بنفش ، برج خنك كننده راندمان بسيار خوبي خواهد داشت ولي در مناطق كنار درياي خزر و كناره هاي خليج فارس به دليل دماي مرطوب زياد استفاده از برج خنك كننده مشكل است.

همراهان گرامي در صورتيكه هرگونه مغايرتي در اطلاعات محاسبه گر دماي مرطوب شهر هاي ايران مشاهده كرده ايد و يا پيشنهادي داريد لطفا در قسمت زير با ما در ارتباط باشيد و ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع سازيد.

 

https://badrantahvie.com/wetbulb-temperature-iran-cities/


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۵۶:۱۱ توسط:بادران موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :